Renklerin Oyunu

Renklerin Oyunu, masumiyet yıllarının hayallerle karışarak gerçek dünyaya hazırlandığı günlere ait öykülerden oluşuyor. Renklerin Oyunu’nda yer alan öyküler insan hayatında önemli ilklerin yaşandığı yıllarda etraftaki her şeye meraklı gözlerle bakan çocukların iç dünyalarına ayna tutuyor, onlara kendilerini tanıma olanağı da veriyor.

“Yaramazlık” olarak tanımlanan bazı davranışların küçükler için eğlenceli bir öğrenme biçimi olduğu anlatılıyor kitapta. Sesler, renkler ve şekiller çocukların belleğinde hızla yeni anlamlar kazanırken çocukların yanı sıra büyükler de o anlam denizine dâhil oluyor. Yetişkinlerin fark etmekten vazgeçtiği ayrıntılardan öyküler yaratan çocuklar, hayatın içinde kendilerine ait küçük küçük dünyalar kuruyor. Okur, bazen bir düş ağacının gölgesi, bazen gövdesi ve dalları, bazen de ağacın kendisi olup doğaya karışıyor.

Renklerin Oyunu, çocuktaki merak duygusunu ayakta tutan ve bu duyguyu hiç yitirmeden akıp giden öykülerle iç içe geçmiş eğlenceli bir oyun aslında… Belki dünyamız bir daha o kadar oyunla dolu olmayacak, belki de biz oynamaktan çoktan vazgeçmiş olacağız.  Bu kitap, henüz vakit varken Renklerin Oyunu’na katılmak isteyenler için…